به گزارش اهروصال؛ محمد محمد پور؛ مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی؛ در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران؛ اظهار داشت: شهرستان اهر، شهرستانی با پیشینه تاریخی و فرهنگی غنی است و من از حضور در این شهرستان و این جشنواره به خود می‌بالم.

وی در ادامه مطرح کرد: این روزها مصادف با سالروز بازگشت غرورآفرین آزادگان به کشورمان ایران بوده است. این عزیزان باتحمل سختی‌ها و ملامت‌ها از این کشور دفاع کردند.

آزادگان باتحمل اسارت و شکنجه‌های بعثی‌ها از میهن ما ایران دفاع کردند و امروزه ما میگوییم این عزیزان افتخار ما ایرانیان هستند.

وی در ادامه مطرح کرد: جشنواره سراسری تئاتر ارسباران یکی از رویدادهای بی‌نظیر و مهم فرهنگی استان و کشور است. این جشنواره با استقبال هنرمندان روبرو بوده است و در مسیر رشد و تعالی گام برداشته است.

محمد پور افزود: تئاتر کوتاه یکی از خلاقانه‌ترین اقدامات هنرمندان است که می‌بایست در کمترین زمان پیغام خود را به مخاطب برسانند.

وی در ادامه مطرح کرد: با خواست خدا در سال‌های آتی جشنواره سراسری تئاتر ارسباران به بین‌المللی ارتقا پیدا می‌کند. این جشنواره از استقبال خوبی برخوردار بوده و نکات مثبت بسیاری داشته است و امید است در سال آینده به‌صورت بین‌المللی اجرا شود.

وی در ادامه در خصوص سیاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در نظر دارد تمامی امور را به مردم بسپارد و با تصدی‌گری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مخالف است. قصد داریم تمامی امور را به مردم، انجمن‌ها و مؤسسات بسپاریم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با تمرکزگرایی در مرکز استان یا تهران مخالفیم و شهر فقط تبریز و تهران نیست و باید امور مختلف را به شهرستان‌ها بسپاریم و اجازه دهیم از ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده شود.

وی در ادامه اظهار داشت: تاکنون این جشنواره به خود و مردم متکی بوده است و از حمایت مسئولان استفاده کرده است.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخر خاطرنشان کرد: این جشنواره باید در تقویم هنری و فرهنگی کشور ثبت شود. اگر حمایت‌ها از جشنواره قطع نشود و به همین منوال ادامه پیدا کند در آینده نزدیک این جشنواره به جایگاه خود دست خواهد یافت.

انتهای پیام/