به گزارش اهروصال؛ اصغر همت، مدیرعامل خانه تئاتر ایران؛ طی نامه ای؛ برای یازدهمین جشنواره تئاتر ارسباران، پیامی را به شرح زیر فرستاد:

 

به نام آنکه جان را فکرت آموخت

یازدهمین دوره‌ی جشنواره ” تئاترهای کوتاه” با همت جمعی از علاقه‌مندان به حرفه‌ی شریف تئاتر در شهرستان ” اهر” به کار خود پایان می‌دهد.جشنواره‌ای که با همه‌ی بی‌سر و صدایی‌اش رفته‌رفته سراسری شده و حال می‌رود تا عنوان ” بین‌المللی ” را هم با خود یدک بکشد.

در عصر و زمانه‌ای که کم‌توجهی به عرصه‌ی فرهنگ و هنر بیداد می‌کند، این اتفاق بزرگ در شهرستانی کوچک شایسته‌ی قدردانی است. بعید است مسئولان فرهنگی نقشی در این امر داشته باشند قاعده بر این منوال نیست.متأسفانه بیشتر آنان مانع‌اند و کمتر رافع مشکلات، با این‌همه امیدوارم از آنجا که این اتفاق ، خود برخلاف جریان معمول عمل می‌کند، مسئولان فرهنگی هم برخلاف آنچه رایج است پشتیبان این حرکت خودجوش بوده باشند و با همیاری با هنرمندان ، شرایطی فراهم بیاورند تا این جشنواره بیش از پیش به اهداف متعالی خود نزدیک شود.

خانه‌ی تئاتر ایران آمادگی همه‌جانبه‌ی خود را از این جشنواره اعلام نموده و امیدوار است بتواند در دوره‌های آتی نقشی هرچند اندک، در شکوفایی این امر مبارک داشته باشد.

اصغر همت

مدیرعامل خانه‌ی تئاتر ایران