پایگاه تحلیلی خبری اهروصال

چهارشنبه - 18 مرداد 1396 - 22:53 داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نویسنده و پژوهشگر اهری:
خبرنگارانی امثال مرحوم غفاری مردم را بیدار و آگاه می کنند
حسین دوستی: روزنامه شهاب اهر در زمان ملی شدن صنعت نفت توسط دکتر مصدق و رهبری آیت‌الله کاشانی در اهر متولدشده است و نخستین نشریه منطقه ارسباران نیز به شمار می‌رفته است.

به گزارش اهروصال؛ حسین دوستی نویسنده و محقق اهری در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار و رونمایی از کتاب شهاب اهر در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ اذعان داشت: روزنامه شهاب اهر در زمان ملی شدن صنعت نفت توسط دکتر مصدق و رهبری آیت‌الله کاشانی در اهر متولدشده است و نخستین نشریه منطقه ارسباران نیز به شمار می‌رفته است.

وی در خصوص وقایع زمان انتشار این روزنامه اظهار داشت: در آن زمان مردم و حکومت طاغوت پهلوی پنجه در پنجه هم بوده و با یکدیگر سر جنگ داشتند. در این میان روزنامه شهاب اهر نیز از دکتر مصدق و آیت‌الله کاشانی حمایت کردند.

وی در ادامه مطرح کرد: مرحوم رحیم غفاری مدیر روزنامه شهاب و یک خبرنگار بود و هرروزی که روز خبرنگار نامیده می‌شود درواقع روز تولد مرحوم غفاری نیز است. وی بدون کوچک‌ترین چشمداشتی برای حمایت از مردم می‌نوشتند. امروزه ده‌ها رحیم غفاری در اهر وجود دارد که هرکدام به‌تنهایی راه این فرد را ادامه می‌دهند.

حسین دوستی با اشاره به فعالیت خبرنگاران اهری؛ مطرح کرد: تلاش خبرنگاران مهم بوده و بدون تأثیر نیست. اگر همین روزنامه شهاب اهر وجود نداشت از مسائل روز سیاسی عقب می‌ماندیم و نمی‌توانستیم به انسان‌های مبارز و انقلابی ملحق شویم. همین امثال غفاری و روزنامه شهاب اهر بود که مردم را بیدار و آگاه کرد.

وی در آخر ضمن گرامی داشت روز خبرنگار؛ اظهار داشت: کتاب شهاب اهر، نامه سرگشاده مردم ارسباران حاصل تلاش شبانه‌روزی ۴ ساله آقای جعفر خضوعی است و با این کتاب به تاریخ مطبوعات اهر روحی دوباره بخشیده شده است.

انتهای پیام/

(0) (1)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
منابع امور آب اهر و جهاد کشاورزی اهر تابناك وب شرکت گاز آذربایجان شرقی تابناك وب کانال تلگرامی اهروصال تابناك وب
  • تبلیغات