به گزارش اهروصال؛ آیت‌الله حاجی‌زاده؛ امام‌جمعه شهرستان اهر در مراسم تجمع صیانت از حریم خانواده؛ در رابطه باحجاب مطرح کرد: حجاب امر و دستور الهی است و نباید از آن تخطی کرد. در جوامع اسلامی و دینی، بخصوص در کشور و منطقه ما که منطقه غیرت و دیانت و شجاعت است؛ این مسئله که من به‌عنوان بنده الهی و شیعه امیر المومنین و حضرت فاطمه زهرا (س) باعث می‌شود تا حجاب و عفاف داشته باشم. حجاب ظاهری و عفاف باطنی است. در رابطه با فواید بحث‌های متعددی است که در این وقت کم نمی‌شود به آن‌ها پرداخت و به‌صورت خلاصه عرض کنم، استکبار جهانی و مهاجمین فرهنگی می‌خواهند این دین‌داری و غیرت دینی را از ما بگیرند و بعدازآن مسیر برای رسیدن به مقصودشان هموار می‌شود. برای همین ما باید از دین، آبرو و خانواده خود دفاع کنیم.

وی در خصوص تهاجم فرهنگی با رسانه‌های جدید اذعان داشت: با رسانه‌های جدید مانند اینترنت و ماهواره کاری کرده‌اند که در شهری مانند اهر که مردم دین‌داری دارد، هرماه به‌طور میانگین ۳۰ طلاق به ثبت می‌رسد. این آمار نگران‌کننده است. ببینید چطور قدم‌به‌قدم جلو می‌آیند. برای مقابله با آن‌ها باید در مراکز علمی گفتمان‌هایی ترتیب داده شود و راه‌حل‌هایی پیشنهاد شود تا پیشگیری‌هایی صورت گیرد.

وی در رابطه با پدیده بدحجابی اظهار داشت: لازم است در مقاطع مختلف همه آستین بالا بزنند و کمر همت ببندند تا با این مسائل مقابله کنیم. در زمان طاغوت چه رضاخان و چه محمدرضا پهلوی ۲ بار مردم ما قیام کرده‌اند در برابر کشف حجاب و توهین به مقدسات. یکی در همین روز ۲۱ تیرماه اتفاق افتاده بود که قیام مردم مشهد اتفاق افتاد و مسجد گوهرشاد را به توپ بستند و آن قتل‌عام اتفاق افتاد.

یکی هم‌زمان محمدرضا شاه اتفاق افتاد که روزنامه اطلاعات در رابطه با آیات حجاب توهین‌هایی را مطرح کرد و مقاله‌ای نوشت و مردم قیام کردند که شروعی برای انقلاب اسلامی بوده است.

مردم ما برای حجاب قیام کرده‌اند و شهید داده‌اند. زحمت‌ها کشیده‌اند تا امروزه به‌جایی که هستیم برسیم. مسئولین نظام وظایفی دارند و اگر مسئولین در مسائل فرهنگی اگر زمانی به وظیفه خود عمل نکردند، مردم اعتراض می‌کنند و به‌صورت آتش به اختیار عمل خواهند کرد.

آیت‌الله حاجی‌زاده در خصوص مسائل فرهنگی افزود: در مسائل فرهنگی باید مسئولین به‌صورت پیشتاز عمل کنند تا منویات مقام معظم رهبری (مدظله) تحقق پیدا کند. وظیفه آحاد جامعه نیز همکاری با مسئولین است ولی هر جا دیدند که مسئولین به وظیفه خود عمل نمی‌کنند همان‌گونه که مقام معظم رهبری (مدظله) و قبل از ایشان امام خمینی (ره) نیز فرموده بودند که مردم خود باید به‌صورت آتش به اختیار وارد عمل شوند و از دین و دیانت، نظام اسلامی و شهدا دفاع کنند.

وی در آخر از سپاه ناحیه اهر، مردم و مسئولین بابت اجرای این برنامه و حضور در این گردهمایی تشکر کرد و گفت: جوری به وظایف خود عمل کنیم که در روز قیامت در محضر حضرت فاطمه (س) خجل نباشیم.