به گزارش اهروصال به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، محمد محمدپور اظهار کرد: جشنواره عکس ارسباران می‌تواند نقش تاثیرگذاری در شناساندن جاذبه‌های گردشگری، آداب و رسوم، پتانسیل فرهنگی و هنری منطقه و معرفی تاریخ و فرهنگ ارسباران داشته باشد.

وی افزود: این جشنواره با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد می‌بایست محل انتقال پیام‌های فرهنگی بوده و در عین حال زمینه‌ای برای حضور گردشگران و هنرمندان باشد و مستقیم و غیرمستقیم به اقتصاد منطقه نیز کمک کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار کرد: عکاسی از جذابیت‌های منطقه ارسباران و انتشار این عکس‌ها موجب ایجاد انگیزه برای گردشگران می‌شود تا به این منطقه سفر کنند و در پی آن معیشت و اقتصاد مردم رونق می‌گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، کمیت و کیفیت آثار ارسالی به جشنواره را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این تعداد اثر ارسالی از ۲۰ استان کشور نشان از ظرفیت بالای این جشنواره برای معرفی جاذبه‌های خاص گردشگری و آداب و رسومو تعاملات مردم و نگرش فرهنگی مردم دارد.

محمدپور تاکید کرد: استقبال گسترده‌ هنرمندان از این جشنواره، می‌تواند الگویی برای دیگر جشنواره‌های فرهنگی و هنری باشد.

وی خواستار برگزاری این جشنواره به صورت دوسالانه شد و گفت: فاصله‌ دوسال برگزاری جشنواره باعث می‌شود تا عکاسان و هنرمندان یکسال به تولید اثر با موضوع جشنواره بپردازند و یک سال آثار این جشنواره به صورت سراسری منعکس شود.

براساس این گزارش آیین اختتامیه جشنواره سراسری عکس ارسباران تیرماه جاری در شهرستان اهر برگزار شده و طی آن نفرات برتر معرفی می‌شوند.

انتهای پیام /