رحیم رضاخانی در اهروصال نوشت؛

کم کم به زمان انتخابات نزدیک می شویم باید در شناخت فرد اصلح تلاش کنیم چرا که غفلت و ناآگاهی در این مورد آخرت ما را ویران خواهد کرد ، امتیاز انسان نسبت به سایر موجودات، برخوردارى آنها از نعمت بزرگ شناخت و معرفت است، در اهمیّت شناخت، همین بس که خداوند در بسیارى از آیات قرآن، انسان ها را به کسب شناخت و معرفت دعوت مى کند، و کسانى را که اهل تفکّر و تدبر و تعقل نیستند به شدّت مذمت نموده، توبیخ مى کند ،خداوند در قرآن، ما را از پیروى آنچه به آن شناخت نداریم، منع کرده است ( و لاتقف ما لیس لک به علم ) و افرادى را که بدون شناخت، راهى را مى روند و عملى را انجام مى دهند، کوران و کران و گنگانى مى داند که تدبّر نمى کنند.

در ضرورت شناخت، گفتار مولاى متقیان به کمیل بسیار قابل توجّه است. امام علیه السلام مى فرماید:( یا کمیل ما من حرکه الا و انت محتاج فیها الى معرفه ) هیچ حرکتى وجود ندارد مگر آنکه تو در آن به معرفت نیاز دارى .

معرفت و شناخت، اعمال ما را ارزشمند مى سازد، در مکتب اسلام درجات اعمال و کارهاى ما به میزان معرفت ما بستگى دارد. هر چه معرفت ما بیشتر باشد کارهاى ما ارزشمندتر است .

حال که ما در برحه ای تاریخ اسلام در وضعیت حساسی قرار گرفته ایم و آن هم انتخابات می باشد و در خصوص فردی که می خواهیم او را انتخاب کنیم و سکان هدایت بسیاری از امورات اجرایی کشور اسلامی را به دستان او بسپاریم باید در خصوص آن فرد شناخت کامل داشته باشیم و فرد اصلح را انتخاب کنیم.

اصلح کسی است که دلسوز مردم و خدمتگذار جامعه باشد و همچنین توانمندی لازم را برای اداره کشور داشته باشد، سوابق و گذشته افراد، میزان دلسوزی و توانمندی آنها را در مدیریت و اداره کشور نشان می دهد، فرد اصلح، باید دشمن شناس و انقلابی باشد ،فرد اصلح برای تصدی این مقام (ریاست جمهوری)باید جهان شناس و دشمن شناس باشد و اسلام شناس به معنای واقعی کلمه باشد و عملکردش نیز در زندگی جز خدا و خدمت چیز دیگری نداشته باشد.

همان طور که امام خامنه‎ای(مدظله العالی) مبنی براینکه نامزدهای ریاست جمهوری نباید نگاه به بیرون از کشور نداشته باشد فردی برا رای تصدی قوه مجریه کشور انتخاب کنیم که برای بازکردن گره‎های کشور در مسائل اقتصادی نگاهش به بیرون از مرزها نباشد و به ظرفیت‎های درون کشور توجه ویژه‎ای کند که اگر بستر رشد آن فراهم شود قدرتی را برای کشور می‎آفریند که می‎تواند در سطح جهان قد علم کند ، فردی را بشناسیم و انتخاب کنیم که انقلابی باشد ،انقلابی بودن یعنی اینکه فرد مدیریت جهادی داشته باشد و با صداقت باشد ،فعال باشد و از اشرافی‎گری بدور باشد، با ولایت زاویه نداشته باشد و تابع محض رهبری معظم انقلاب باشد.