رحیم رضاخانی در اهروصال نوشت؛

کم‌کم به زمان انتخابات نزدیک می‌شویم باید در شناخت فرد اصلح تلاش کنیم چراکه غفلت و ناآگاهی در این مورد آخرت ما را ویران خواهد کرد، امتیاز انسان نسبت به سایر موجودات، برخوردارى آن‌ها از نعمت بزرگ شناخت و معرفت است، در اهمیت شناخت، همین بس که خداوند در بسیارى از آیات قرآن، انسان‌ها را به کسب شناخت و معرفت دعوت می‌کند و کسانى را که اهل تفکّر و تدبر و تعقل نیستند به شدّت مذمت نموده، توبیخ می‌کند، خداوند در قرآن، ما را از پیروى آنچه به آن شناخت نداریم، منع کرده است (و لاتقف ما لیس لک به علم) و افرادى را که بدون شناخت، راهى را می‌روند و عملى را انجام می‌دهند، کوران و کران و گنگانى می‌داند که تدبر نمی‌کنند.

در ضرورت شناخت، گفتار مولاى متقیان به کمیل بسیار قابل توجّه است. امام علیه السلام می‌فرماید: (کمیل ما من حرکه الا و انت محتاج فیها الى معرفه) هیچ حرکتى وجود ندارد مگر آنکه تو در آن به معرفت نیاز دارى.

معرفت و شناخت، اعمال ما را ارزشمند می‌سازد، در مکتب اسلام درجات اعمال و کارهاى ما به میزان معرفت ما بستگى دارد. هر چه معرفت ما بیشتر باشد کارهاى ما ارزشمندتر است.

حال که ما در برهه‌ای تاریخ اسلام در وضعیت حساسی قرارگرفته‌ایم و آن‌هم انتخابات است و در خصوص فردی که می‌خواهیم او را انتخاب کنیم و سکان هدایت بسیاری از امورات اجرایی کشور اسلامی را به دستان او بسپاریم باید در خصوص آن فرد شناخت کامل داشته باشیم و فرد اصلح را انتخاب کنیم.

اصلح کسی است که دلسوز مردم و خدمت گذار جامعه باشد و همچنین توانمندی لازم را برای اداره کشور داشته باشد، سوابق و گذشته افراد، میزان دلسوزی و توانمندی آن‌ها را در مدیریت و اداره کشور نشان می‌دهد، فرد اصلح، باید دشمن‌شناس و انقلابی باشد، فرد اصلح برای تصدی این مقام (ریاست جمهوری) باید جهان‌شناس و دشمن‌شناس باشد و اسلام‌شناس به معنای واقعی کلمه باشد و عملکردش نیز در زندگی جز خدا و خدمت چیز دیگری نداشته باشد.

همان‌طور که امام خامنه‎ای (مدظله‌العالی) مبنی بر اینکه نامزدهای ریاست جمهوری نباید نگاه به بیرون از کشور نداشته باشد فردی برا رأی تصدی قوه مجریه کشور انتخاب کنیم که برای باز کردن گره‎های کشور در مسائل اقتصادی نگاهش به بیرون از مرزها نباشد و به ظرفیت‎های درون کشور توجه ویژه‎ای کند که اگر بستر رشد آن فراهم شود قدرتی را برای کشور می‎آفریند که می‎تواند در سطح جهان قد علم کند، فردی را بشناسیم و انتخاب کنیم که انقلابی باشد، انقلابی بودن یعنی اینکه فرد مدیریت جهادی داشته باشد و باصداقت باشد، فعال باشد و از اشرافی گری به دور باشد، با ولایت زاویه نداشته باشد و تابع محض رهبری معظم انقلاب باشد.