پایگاه تحلیلی خبری اهروصال

پنجشنبه - 14 اردیبهشت 1396 - 12:47 داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یادداشت؛
اهمیت موضوع شناخت در انتخاب فرد اصلح
کم‌کم به زمان انتخابات نزدیک می‌شویم باید در شناخت فرد اصلح تلاش کنیم چراکه غفلت و ناآگاهی در این مورد آخرت ما را ویران خواهد کرد، امتیاز انسان نسبت به سایر موجودات، برخوردارى آن‌ها از نعمت بزرگ شناخت و معرفت است، در اهمیت شناخت، همین بس که خداوند در بسیارى از آیات قرآن، انسان‌ها را به کسب شناخت و معرفت دعوت می‌کند و کسانى را که اهل تفکّر و تدبر و تعقل نیستند به شدّت مذمت نموده، توبیخ می‌کند.

رحیم رضاخانی در اهروصال نوشت؛

کم‌کم به زمان انتخابات نزدیک می‌شویم باید در شناخت فرد اصلح تلاش کنیم چراکه غفلت و ناآگاهی در این مورد آخرت ما را ویران خواهد کرد، امتیاز انسان نسبت به سایر موجودات، برخوردارى آن‌ها از نعمت بزرگ شناخت و معرفت است، در اهمیت شناخت، همین بس که خداوند در بسیارى از آیات قرآن، انسان‌ها را به کسب شناخت و معرفت دعوت می‌کند و کسانى را که اهل تفکّر و تدبر و تعقل نیستند به شدّت مذمت نموده، توبیخ می‌کند، خداوند در قرآن، ما را از پیروى آنچه به آن شناخت نداریم، منع کرده است (و لاتقف ما لیس لک به علم) و افرادى را که بدون شناخت، راهى را می‌روند و عملى را انجام می‌دهند، کوران و کران و گنگانى می‌داند که تدبر نمی‌کنند.

در ضرورت شناخت، گفتار مولاى متقیان به کمیل بسیار قابل توجّه است. امام علیه السلام می‌فرماید: (کمیل ما من حرکه الا و انت محتاج فیها الى معرفه) هیچ حرکتى وجود ندارد مگر آنکه تو در آن به معرفت نیاز دارى.

معرفت و شناخت، اعمال ما را ارزشمند می‌سازد، در مکتب اسلام درجات اعمال و کارهاى ما به میزان معرفت ما بستگى دارد. هر چه معرفت ما بیشتر باشد کارهاى ما ارزشمندتر است.

حال که ما در برهه‌ای تاریخ اسلام در وضعیت حساسی قرارگرفته‌ایم و آن‌هم انتخابات است و در خصوص فردی که می‌خواهیم او را انتخاب کنیم و سکان هدایت بسیاری از امورات اجرایی کشور اسلامی را به دستان او بسپاریم باید در خصوص آن فرد شناخت کامل داشته باشیم و فرد اصلح را انتخاب کنیم.

اصلح کسی است که دلسوز مردم و خدمت گذار جامعه باشد و همچنین توانمندی لازم را برای اداره کشور داشته باشد، سوابق و گذشته افراد، میزان دلسوزی و توانمندی آن‌ها را در مدیریت و اداره کشور نشان می‌دهد، فرد اصلح، باید دشمن‌شناس و انقلابی باشد، فرد اصلح برای تصدی این مقام (ریاست جمهوری) باید جهان‌شناس و دشمن‌شناس باشد و اسلام‌شناس به معنای واقعی کلمه باشد و عملکردش نیز در زندگی جز خدا و خدمت چیز دیگری نداشته باشد.

همان‌طور که امام خامنه‎ای (مدظله‌العالی) مبنی بر اینکه نامزدهای ریاست جمهوری نباید نگاه به بیرون از کشور نداشته باشد فردی برا رأی تصدی قوه مجریه کشور انتخاب کنیم که برای باز کردن گره‎های کشور در مسائل اقتصادی نگاهش به بیرون از مرزها نباشد و به ظرفیت‎های درون کشور توجه ویژه‎ای کند که اگر بستر رشد آن فراهم شود قدرتی را برای کشور می‎آفریند که می‎تواند در سطح جهان قد علم کند، فردی را بشناسیم و انتخاب کنیم که انقلابی باشد، انقلابی بودن یعنی اینکه فرد مدیریت جهادی داشته باشد و باصداقت باشد، فعال باشد و از اشرافی گری به دور باشد، با ولایت زاویه نداشته باشد و تابع محض رهبری معظم انقلاب باشد.

(1) (0)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
منابع امور آب اهر و جهاد کشاورزی اهر تابناك وب شرکت گاز آذربایجان شرقی تابناك وب کانال تلگرامی اهروصال تابناك وب
  • تبلیغات