به گزارش اهروصال؛ شورای فرهنگ عمومی شهرستان اهر با حضور مسئولین شهرستانی برگزار شد. امام‌جمعه اهر آیت‌الله حاجی‌زاده در این جلسه گفت: بیشترین اختلافات در جوامع به خاطر ورود افراد جاهل است بخصوص در مسائل سیاسی نیز برخی مواقع شخصی اعلام حضور می‌کند که حتی یک دورهم قانون اساسی ایران را نخوانده است.

وی افزود: در تمامی کارها باید دنبال فرد متخصص رفت حتی در قضیه مرجعیت نیز تقلید از مرجع اعلم باید تقلید کرد.

وی در ادامه مطرح کرد: معضل جامعه ما تولید و اشتغال است همان‌طور که کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند اگر این مورد رفع شود تمام مشکلات دیگر نیز رفع می‌شود.

آیت‌الله حاجی‌زاده اظهار داشت: اگر امروزه در جامعه مدیریت جهادی باشد مشکلات تمام و کمال رفع می‌شود و اگر نباشد پیشرفتی انجام نخواهد شد.

وی با اشاره به هدف شعار سال گفت: هر قشری نسبت به شعار سال مسئولیت دارد و باید گوشه‌ای از کار را بگیرد. برای شروع می‌توان متعهد شد که از کالای داخلی بجای خارجی استفاده کنیم و این امر را یک وظیفه اجتماعی برای خود بدانیم.

وی در پایان سخنان خود افزود: کار مفید در کشور ما کم است و باکم کاری و نداشتن کار مفید اقتصاد مقاومتی محقق نمی‌شود و باید در این راستا کارهای فرهنگی و مدیریتی انجام داد.

رئیس دادگستری اهر حاج‌آقا نظری در ادامه گفت: در راستای تحقق شعار سال باید تلاش کنیم و در این راستا قوه قضاییه برای تحقق شعار سال اقدامات جدی برای جلوگیری از ورود کالا و ارز قاچاق انجام داده است.

وی افزود: محور بعدی دادگستری، رسیدگی به مفاسد اقتصادی است که سال گذشته به چندین مورد رسیدگی شده و حکم صادر شد.

وی در ادامه مطرح کرد: شهر ما در مقایسه با بسیاری از شهرها مظلوم واقع‌شده است و گردوغبار محرومیت بر روی شهر نشسته است.

وی در آخر اعلام کرد: دادگستری شهرستان اهر برای حمایت از سرمایه‌گذاران آمادگی خود را اعلام می‌دارد.

تصاویر/