به گزارش اهروصال؛ حسن باقر پور دبیر ستاد هماهنگی سفر شهرستان اهر در گفتگو با اهروصال از برنامه های نوروزی این ستاد برای عید نوروز و خبر داد و توضیحاتی در مورد باز بودن موزه در ایام نوروز ارائه داد.

با سلام و تشکر برای اینکه دعوت اهروصال را جهت گفتگو قبول کردید. به عنوان اولین سوال از شما، آیا موزه ادب و عرفان اهر در ایام نوروز باز خواهد بود ؟

بسم الله الرحمن الرحیم؛ ابتدا از شما و همکارانتان در اهروصال بابت دعوت اینجانب کمال تشکر را دارم. پیگیری و مکاتبات لازم شهرستانی با استان انجام شده است و طی چند روز آتی نتیجه دایر شدن موزه و یا شروع مرمت آن اعلام خواهد شد.

در خصوص برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در ایام نوروز چه تدبیری اندیشیده شده است ؟

با توجه به توانمندی هنرمندان صنایع دستی اهر و تولید انبوه صنایع دستی از طرف هنرمندان، برگزاری نمایشگاه قبل از عید در سطح شهر و نیز برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در ورودی شهر در زمان پیک مسافر نوروزی صورت خواهد گرفت.

علت کمبود هتل در اهر چیست ؟

درخواست های احداث هتل در شهرستان اهر از طرف سرمایه گذاران خود شهرستان اقدام شده است و نیازمند مساعدت و همراهی ادارات مرتبط جهت تسهیل در صدور مجوز آن می باشد. لازم به توضیح است هتل ۳ ستاره چند منظوره آقای کاغذچی در دست اقدام است.

با توجه شایعات اخیر و نارضایتی مردم اهر درباره واگذاری کاروانسرای شاه عباسی به هریس ، لطفا توضیح مختصری درباره آن دهید ؟

کاروانسرای شاه عباسی گویجه بیل در حال حاضر در اختیار صندوق حفظ و احیا کشوری قرار گرفته است و هرگونه تصمیم نسبت به واگذاری یا سرمایه گذاری درمورد آن از طریق صندوق حفظ و احیا انجام خواهد پذیرفت. مکاتبات لازم اداری شهرستان ها در خصوص قرارگرفتن این اثر تاریخی در محدوده کدام یک از شهرستان ها در دست اقدام بوده و نتیجه آن متعاقبا از طرف اداره کل اعلام خواهد شد.

در آخر چه حرفی برای مخاطبین ما دارید ؟

بازدید های لازم نظارتی در حوزه میراث فرهنگی از سرویس های بهداشتی، نمازخانه ها، غذاخوری های بین راهی و جایگاه های سوخت صورت گرفته است و اقدامات لازم در راستای رفع نواقصات صورت خواهد گرفت، همچنین بازدید های اولیه نظارتی سایر ادارات ستاد هماهنگی خدمات سفر صورت گرفته است.

 

بسیار متشکریم بابت وقتیکه در اختیار ما قراردادید.

خواهش می‌کنم. موفق باشید.