به گزارش خبرنگار اهروصال، طاهر علمی در جمع روسای آموزش و پرورش منطقه ارسباران که در شهرستان اهر برگزار شد، اظهار کرد: شرط معدل در هدایت تحصیلی دانش آموزان به‌طور کلی حذف شده است.

وی افزود: از مجموع ۱۰۰ امتیاز هدایت تحصیلی ۳۵ نمره اختصاص به معدل سه سال دوره اول متوسطه و ۳۵ نمره به تست‌های رغبت سنج و استعداد ۱۰ نمره خود دانش‌آموز، ۱۰ نمره دبیران، ۱۰ نمره مشاور و ۵ نمره اولیاء خواهند داد.

علمی در ادامه اضافه کرد: که در این صورت شاید دانش‌آموزی معدل بالای ۱۹ داشته باشد ولی شرایط فوق‌الذکر را احراز نکند به رشته دل خواه خود نتواند راه یابد.

معاون پرورشی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی بر توجه جدی مدیران مناطق آموزش و پرورش منطقه ارسباران به هفته مشاغل و بازدید دانش آموزان از هنرستان‌ها و معرفی رشته‌های موجود برای دانش آموزان تأکید کرد.

وی با اشاره به این‌که مدیران مناطق آموزش و پرورش بایستی از هم‌اکنون برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر برنامه‌های دهه فجر برنامه‌ریزی کنند، گفت: ایجاد شور و نشاط در ایام‌الله مبارک دهه فجر در بین دانش آموزان و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ضرورت دارد.

کلنگ چندین مدرسه به مناسبت دهه فجر در اهر زمین زده می‌شود

مدیر آموزش و پرورش اهر نیز ضمن تقدیر و تشکر از حضور روسای آموزش و پرورش جوار و معاون پرورشی آذربایجان شرقی در اهر گزارشی از عملکرد منطقه در حوزه‌های پرورشی، علمی و آموزشی ارائه کرد و خواستار رسیدگی به مشکلات این حوزه‌ها شد.

جعفر شجاعی همچنین در ادامه سخنان خود با تبریک فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی از برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموز و معلم و کلنگ زنی مدرسه ۱۲ کلاسه و چند مدرسه یک کلاسه روستایی در دبستان ولیعصر (عج) مسابقات علمی و ورزشی همزمان با برنامه‌های دهه فجر در شهرستان اهر خبر داد.

گفتنی است روسای آموزش و پرورش شهرستان‌های هوراند، کلیبر، خداآفرین، عشایر، ورزقان و خاروانا  نیز برنامه‌ها و مشکلات مناطق خویش را جهت بررسی و تبادل‌نظر ارائه کردند.

انتهای پیام/