به گزارش خبرنگار اهروصال، باحضور مشاور مدیر کل و مسئول امور بانوان سرکار خانم معرفت و رئیس اداره سلامت و تندرستی استان آذربایجان شرقی  دکتر حکیمی و مدیر آموزش و پرورش شجاعی و معاونین و کارشناسان اداره برگزار شد.

شجاعی مدیر آموزش و پرورش اهر ضمن خیر مقدم گویی و تقدیر از حضور مسئولین استان ،رحلت جانگداز آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام خمینی را به جامعه فرهنگی تسلیت گفته ودر ادامه از حساسیت ها ی دوران نوجوانی و اهمیت اجرای برنامه هایی درراستای آموزش نوجوانان دراین زمینه سخنانی ایراد فرمودند.

در  معرفت مشاور مدیر کل و مسئول امور بانوان استان ضمن ابراز تاسف از رحلت آیت ا… رفسنجانی ،از اجرای بهینه طرح بشری ابراز خرسندی نموده و توضیحاتی در زمینه دوران نوجوانی و ویژگی های خاص این دوران،اهمیت سلامت جسمانی،عاطفی ، روحی و روانی دردوره نوجوانی و بلوغ برای حضار و دانش آموزان سخنانی ایراد فرمودند

.       دکتر حکیمی نیز ضمن ابراز تاسف و اندوه از رحلت آیت ا… رفسنجانی از فعالیت های سیاسی و اقتصادی ایشان سخنانی ایراد فرموده ، در مورد طرح بشری واهمیت برگزاری برنامه هایی درزمینه بهبود وضعیت بهداشتی _آموزشی دانش آموزان دخترسخنانی ایرادفرمودند و بیان داشتند که دوران نوجوانی یک انقلاب درونی است که دانش آموزان در این دوران به یک سری تحولات جسمانی ،روحی و روانی دست می یابند و این برنامه با این هدف برگزار شده است تا اطلاعاتی کافی در این زمینه هم به دانش آموزان ،هم اولیا و هم مربیان ارائه گردد تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری گردد تا دانش آموزان با آگاهی و توانایی این دوره حساس را سپری نمایند .

گفتنی است در این برنامه بسته های آموزشی بهداشتی که برای تمامی دانش آموزان  توزیع گردید. کارگاه آموزش نیز با موضوع آموزش بهداشت بلوغ نوجوانی توسط سرکار خانم الف زاده کارشناس مامایی برگزار و به سوالات بهداشتی دانش آموزان پاسخ داده شد.و از دبیرستان شبانه روزی خلیج فارس وباقرالعلوم بازدیدوضمن گفتگو با دانش آموزان  از مسائل و مشکلات دانش آموزان جویا شدند .