به گزارش خبرنگار اهروصال، رئیس دادگستری اهر ضمن عرض تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه (س) و رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی  با تاکید بر اهمیت امر پیشگیری، اظهار داشت: اماکن تجاری باید با استفاده از تکنولوژی های روز بویژه نصب سامانه های تصویری محافظت و ایمن گردند، چرا که سارقین هم انگیزه جرم و هم ابزار جرم را دارند و ما با نصب دوربین و اقدامات حفاظتی٬ انگیزه و ابزار جرم سارق را ناکارآمد می کنیم .

وی افزود: رؤسای اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف باید در این راستا قدم عملی برداشته و با هماهنگی دادگستری و ادارات ذی ربط و نیروی انتظامی و اماکن نسبت به فرایند نصب سامانه های تصویری اقدام کنند تا شاهد جامعه ای امن برای مردم و اصناف و منطقه ای نا امن برای سارقین باشیم.

تشکیل کمسیون پیشگیری از سرقت٬ در فرمانداری اهر

مدد سمندری معاون فرماندار اهر طی سخنانی از تشکیل کمسیون پیشگیری از سرقت٬ در فرمانداری خبر داد و اعلام داشت که چند جلسه با اصناف داشتیم البته چنانچه مشکلات مالی مرتفع شود نتیجه بهتری خواهیم گرفت.

با حمایت و استفاده از کالاهای بومی صنعت منطقه را تقویت کنیم

سرهنگ پاسدار عبدالحسین ایمانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه اهر توصیه کرد که با تجهیز مراکز تجاری به دور بین های مدار بسته آمار سرقت را کاهش دهیم و در ضمن با حمایت و استفاده از کالاهای بومی ٬ صنعت منطقه را تقویت کنیم تا شاهد بیکاری جوانان و ابتذال در جامعه نباشیم.

ایجاد اردوگاههای کار برای سارقین پس از آزادی

یعقوب شهبازپور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اهر نیز گفت: باید آموزشهای لازم برای اصناف داده شود، اعمال اشد مجازات برای سارقین حرفه ای، ایجاد اردوگاههای کار برای سارقین پس از آزادی، افزایش گشت های شبانه در نقاط کور شهر٬ تربیت نیروهای متخصص پلیس و برخورد قضایی با مالخران از جمله اموراتی هستند که با انجام آن می توان آمار سرقت را کاهش داد.

دیگر اعضای شورا و حاضرین نیز نظرات٬ مشکلات و راهکارهای خود را بیان کرده و در پایان موارد لازم مصوب شد.

در پایان این جلسه، سرگرد پاسدار محمد اسکندری به عنوان فرمانده حوزه بسیج اصنفا شهرستان اهر معرفی شد.