به گزارش خبرنگار اهروصال، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده در جلسه قرارگاه فرهنگی شهرستان اهر اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره دغدغه فرهنگی داشته و دارند چون نظام ما یک نظام فرهنگی و معنوی است و یک اصل است.

وی بابیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند: “نماز جمعه قرارگاه ایما ن، تقوا، بصیرت و اخلاق است” گفت: باید بر روی مسائل تعریف‌شده و تأثیرگذار در قرارگاه فرهنگی برنامه‌ریزی و اقدام مؤثر و عملی انجام شود.

امام‌جمعه شهرستان اهر رسالت اصلی قرارگاه فرهنگی شهرستان را نظارت دانست و ابراز داشت: از وظایف اصلی این قرارگاه، هماهنگی بین دستگاه‌ها، نهادها و ادارات و انجام فعالیت‌های مؤثر و میدانی است.

حاجی‌زاده به دیگر اهداف قرارگاه فرهنگی شهرستان اهر اشاره کرد و گفت: آسیب‌شناسی منطقه‌ای، مصون‌سازی، تقویت ایمان و تقوا در جامعه و پاسخگویی به شبهات مردم، جوانان و … از عمده‌ترین اهداف تشکیل قرارگاه‌های فرهنگی است که باید مدنظر همگان و به‌ویژه مسئولین امر قرار گیرد.

وی بابیان اینکه برنامه‌های فرهنگی خوبی در سطح شهرستان انجام می‌شود عنوان کرد: از فرمانداری تا سپاه پاسداران و اداره آموزش‌وپرورش و تبلیغات اسلامی، برنامه‌های فرهنگی خوب و متعددی در سطح شهرستان انجام می‌شود که باید درجایی مانند قرارگاه فرهنگی شهرستان به‌صورت هماهنگ و منسجم درآید تا بتوانیم به اهداف موردنظر بهتر دست‌یابیم.